Ons verhaal: van Rotterdam naar een klein paradijs in Le Marche

Ons verhaal: van Rotterdam naar een klein paradijs in Le Marche

Wie wij zijn | Over ons Camping Suasa

Soms voelt het alsof een nieuw hoofdstuk gewoon op je wacht. Niet omdat je het oude wilt afsluiten, maar omdat iets in je zegt: er kan meer, er mag anders, er mag rustiger. Zo begon ons verhaal.

Wij zijn Dora Borst (1981) en Myron Freeling (1978) — ooit twee stadsbewoners die met liefde en volle energie aan Rotterdam werkten, nu trotse eigenaren van Camping Suasa in het prachtige Le Marche, Italië.

Van stadsgeluid naar vogelgeluid

We leerden elkaar kennen in 2012. Niet lang daarna werd onze eerste zoon, Qing, geboren. Vier jaar later kwam ook Ramses erbij. Twee kinderen, twee drukke banen, een volle agenda, maar ook een verlangen dat steeds luider werd: meer tijd samen, meer natuur, meer ruimte om te ademen.

Waar anderen dromen, besloten wij te springen.

Myron werkte in vastgoedontwikkeling en heeft daarnaast jarenlang dance feesten georganiseerd, Dora als cultureel ondernemer. Twee carrières met veel passie, maar ook met de vraag: Wat als we een plek zouden creëren waar kinderen vrij kunnen spelen en ouders eindelijk kunnen landen?

Een lege akker, een groot idee

Toen we in Italië deze plek vonden — een vervallen boerderij en akker, maar ook zo mooi en rustig gelegen — wisten we het meteen: dit wordt ons thuis én onze droomplek voor anderen.

Sindsdien hebben we, met veel liefde, vallen-en-opstaan, en een flinke dosis doorzettingsvermogen, Camping Suasa opgebouwd. Van een kale akker naar een groene oase, met ruime kampeerplekken, sfeervolle Safari- en Belltenten en een plek waar gezinnen direct een gevoel van thuiskomen ervaren.

Een plek om maximaal te genieten

We wilden geen grote camping. Geen massatoerisme. We wilden een plek waar kinderen vriendjes maken voordat je je tent hebt opgezet of je koffers hebt uitgepakt. Waar ouders kunnen ontspannen, zonder het gevoel iets te missen. Waar toffe activiteiten voor de kids zijn, maar ook voor de ouders. Waar je ’s avonds naar de heuvels kijkt en denkt: dit hadden we nodig.

Dat is precies wat Camping Suasa vandaag is: een kleine, persoonlijke, kindvriendelijke camping waar verbinding vanzelf ontstaat.

Ons avontuur op televisie

Ons verhaal werd opgepikt door het NPO-programma Ik Vertrek. In 2019 werd onze eerste aflevering uitgezonden — het begin van alles. In 2023 volgde de Follow Up, waarin je kunt zien hoe de camping vijf jaar later is uitgegroeid tot ons kleine paradijs.

Onze afleveringen kun je hier terugkijken:

Welkom bij ons

Elke dag realiseren we ons hoe bijzonder het is dat zoveel gezinnen hier komen genieten. Dat kinderen opgaan in het spel, dat ouders elkaar ontmoeten bij de wijnproeverij, dat de avonden soms voelen als een klein festival, en dat we elk jaar opnieuw zoveel vertrouwde gezichten terugzien.

We willen ons geluk delen. Onze plek delen. En jou verwelkomen zoals we zelf ook graag welkom worden geheten: warm, oprecht en lekker ontspannen.

Zonnige groet,
Dora en Myron

onze gasten over camping suasa

4.9
Gebaseerd op 117 beoordelingen
powered by Google
Rolien Van Hemert profielfotoRolien Van Hemert
20:00 01 Oct 25
Lieve Dora en Myron,
Wat hebben we weer genoten van jullie en de mooie kindvriendelijke camping. De kinderen kunnen veilig spelen en ook wij kunnen onze rust pakken. Leuk dat er activiteiten worden georganiseerd voor de kids maar ook de ouders worden niet vergeten. Genoten van de wijnproeverij, terwijl de kids lekker aan het spelen zijn. De kidsdisco, de silent disco voor ouders, yoga, film avond met alle mooie lampjes en natuurlijk het voetbaltoernooi. Bedankt voor twee fantastische vakanties 🫶. 1 nadeel als je er eenmaal geweest bent, dan wil je weer terug😘.
Ronald profielfotoRonald
13:04 29 Aug 25
Wij zijn voor het tweede jaar naar Camping Suasa geweest en het is ons nóg beter bevallen dan vorig jaar.

Er zijn een aantal upgrades doorgevoerd op de camping wat het allemaal nog meer afmaakt. Vooral het nieuwe zwembad was voor de kinderen (en onszelf) echt genieten!

Bij aankomst voel je je echt gewenst. Myron en Dora zijn ontzettend gastvrije en vriendelijke mensen. Niets is teveel.

Voor de kinderen wordt erg veel georganiseerd maar ook de volwassenen worden niet vergeten.

Camping Suasa ligt in een prachtig stuk van De Marken waardoor je telkens naar een 'ander schilderij' kijkt. Mooi centraal gelegen met supermarkten, leuke dorpjes en de kust op prima afstanden.

Wij hebben het heerlijk gehad en de kinderen hebben het al over volgende vakantie.

Ontzettend bedankt voor deze heerlijke tijd!
Rutger Marchal profielfotoRutger Marchal
07:22 21 Aug 25
Na al een hele reis door Italië met enkele werkelijk uitzonderlijke campings was het voor Camping Suasa een uitdaging om indruk te maken, maar dat is zeker gelukt. Deze camping was een van de hoogtepunten van onze reis door Italië en eindigde met gemak in onze persoonlijke top 3.
​De camping is met slechts een handvol plekken heerlijk kleinschalig. Toen wij er waren, stonden er zeven Nederlandse gezinnen, wat direct zorgde voor een heel gemoedelijk en persoonlijk sfeertje. Het contact onderling was snel gelegd en voor onze kinderen was het ideaal: ze hadden direct speelmaatjes en vermaakten zich opperbest in het zwembad, op het voetbalveldje of op het zeer ruime terrein. Je kunt goed zien dat de eigenaren een lege akker hebben getransformeerd tot een mooi begroeid geheel.
​Je merkt dat de eigenaren hun best om het iedereen naar de zin te maken. Ze organiseren veel leuke en laagdrempelige activiteiten, deels gericht op de kinderen (zoals een kinderbioscoop en -disco) en deels ook voor volwassen, zoals een gezamenlijk diner bij de lokale slager. Ze zijn ook erg behulpzaam met tips voor de omgeving en bellen met alle plezier een lokaal restaurantje voor je om te reserveren.
​Een punt van aandacht is de steile grindweg naar de camping toe. Zeker met een caravan en alleen voorwielaandrijving is dit een uitdaging. Maar zelfs dat werd een leuke herinnering dankzij de eigenaresse die ons met een luidkeels "Go, go, go!" mentaal ondersteunde terwijl we een aanloop namen.
​De omgeving is prachtig en biedt het beste van twee werelden: het strand is binnen een half uur te bereiken, net als de bergen. Een aanrader daar is de skilift die je naar een klein speelparkje boven op de berg brengt.
​Kortom, ook hier hebben we een heel leuke tijd gehad. Het is een ideale plek voor gezinnen die een kleine, sociale camping zoeken waar kinderen makkelijk vriendjes maken en waar een ontspannen en actieve vakantie perfect gecombineerd kunnen worden.
Rick Hornes profielfotoRick Hornes
20:55 18 Aug 25
Fantastische week gehad op deze leuke kindvriendelijke camping. Er worden diverse leuke activiteiten georganiseerd, kinderen kunnen vrij rondlopen (de camping is autovrij) en maken gemakkelijk contact bij de speeltuin. De kampeerplaatsen zijn ruim opgezet, ruim genoeg voor onze vouwwagen. Dora en Myron zijn super gastvrij, staan open voor een praatje en helpen je wegwijs in de prachtige omgeving.
Ita Stender profielfotoIta Stender
17:28 17 Aug 25
Lekkere kleine gemoedelijke camping met gezellige sfeer. Leuke MTB tour met Italiaanse lunch. Grote camping plekken.
Laura Melchers profielfotoLaura Melchers
09:36 16 Aug 25
Wat een pareltje is deze camping! Het hele terrein is eigenlijk een groot grasveld wat het heerlijk overzichtelijk maakt voor kinderen met een ultieme festival fibe qua aankleding en mooi uitzicht over de heuvels. We raakten nog meer onder de indruk nadat we op dag 1 de afleveringen van Ik Vertrek terugkeken: wat een inzicht en werk hebben hebben Myron en Dora verzet zeg! Deze twee toppers zijn ook je gehele verblijf enorm betrokken en gezellig aanwezig. Er komen alleen NL'ers en dat is precies wat wij altijd zoeken: onze kinderen hadden moeite met het afscheid van al hun vriendjes en vriendinnetjes 🙂 De app werkt top en de auto opladen kan er ook. Dora heeft een zeer kundige yoga les gegeven. Verder gezellige avonden met marshmallows, DIY bbq, een foodtruck, kinderdisco in de buitenlucht met een echte DJ en rook 😉 Schoon sanitair en een ruime plek met privacy. Kortom, een camping om naar terug te keren en te tippen aan onze vrienden ♡
elisa mode69 profielfotoelisa mode69
09:23 10 Aug 25
Prachtige plek, omgeven door groen, absolute rust, gastvrije en vriendelijke eigenaren.
Foto van klantenbeoordeling
Hanna Lange profielfotoHanna Lange
07:09 02 Aug 25
Fijne sfeer, geschikt voor wat kleinere kids omdat het heel overzichtelijk is.
Jolijn Scholtes profielfotoJolijn Scholtes
08:02 31 Jul 25
We zijn net vertrokken van camping Suasa en we missen het nu al. Onze beide kinderen (9 en 7 jaar) geven de camping een 10. Zij en wij hebben ons heel goed vermaakt. Dora en Myron jullie zijn top. Dankjewel
lees meer reviews

???? Suasa Vibes!

Pssst...even tussendoor. Meld je nu aan om de leukste updates rechtstreeks in je inbox te ontvangen.

We sturen je nooit spam en delen nooit je e-mailadres.

Nu al zin in vakantie bij Camping Suasa?
Bekijk onze glamping in Le Marche en de ruime kampeerplekken — maximaal ontspannen midden in de natuur, met toffe activiteiten voor zowel de kids als ouders. Lees wat je allemaal kunt beleven op en rond de camping. lees de reviews van gasten, of boek direct jouw vakantie en begin met aftellen.